GO BACK
    TO MENU

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec

    Są takie niezwykłe miejsca, gdzie od pierwszego wejścia, pierwszego kontaktu wiesz, że wszystko pójdzie dobrze. Nie tylko dlatego, że para zakochańców, których masz fotografować, ci o tym mówi, a dlatego, że widzisz, jak układa się światło wpadające przez okiennice, jaki ciekawy jest rozkład półcieni i cieni do zdjęć grupowych i krótkiego pleneru w dniu ślubu. Sam dostrzegasz  całą gamę obiecujących możliwości fotograficznych. Już zaczynasz się naprawdę cieszyć, a to jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że scenerią do tanecznej zabawy będzie namiot, a nie tradycyjny parkiet- wiesz z góry: taka przestrzeń to kuszące wyzwanie. Jakby tego było mało, masz szansę poczuć się jak u siebie- dekoracje wyczaruje twoja ulubiona florystka, o oprawę muzyczną zadba zespół, którego członków znasz od dawna, a tort upiecze ktoś, komu ufasz bezgranicznie, bo piekł też tort na twój własny ślub!
    Nie da się ukryć, że splot tych wszystkich okoliczności zapowiadał fascynujące chwile podczas wesela Magdy i Kuby w hotelu Lubliniec, i że nie mogliśmy w tej sytuacji nie spełnić ich prośby. Po prostu musieliśmy tam być. 

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec mgda_kuba_slub00218 Wesele w Hotelu Zamek Lubliniecmgda_kuba_slub00243

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec – Polecany fotograf ze Śląska

    No właśnie, ale jak to się zaczęło? Jeżeli przeglądałeś wcześniej naszą stronę, to z pewnością natrafiłeś na wystrzałowe wesele Dominiki i Marka w Leśniczówce. Tam właśnie dwa lata wcześniej wypatrzyli nas Magda i Kuba. Było nam niezmiernie miło czytać ich wiadomość pełną zachwytów nad zdjęciami i uznania dla naszego stylu pracy. Mało tego…obdarzyli nas wielkim zaufaniem prosząc o rekomendacje na temat kwiatów i słodkości. Takim sposobem do zespołu dołączyła cudowna Edyta z pracowni florystycznej Natura art i Tomek, jeden z najbardziej kreatywnych i szalonych cukierników na Śląsku, reprezentujący cukiernię Witoszek. Nieskromnie dodamy, że to był strzał w dziesiątkę.

    Wesele w Hotelu Zamek LubliniecNatura art Rybnik florystkamgda_kuba_slub00211mgda_kuba_slub00215

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec – Przygotowania do ślubu i wesela

    Przygotowania panny młodej do ślubu i wesela potrafią zmienić się w chaos… jednak nie tym razem. Magda na przygotowania wybrała rezolutnie mieszkanie swojej przyjaciółki, gdzie w towarzystwie najbliższych, w ciszy i spokoju zrobiła się na bóstwo. Tymczasem Kuba bez większych niespodzianek, chociaż z właściwą w takich chwilach szczyptą stresu,  przygotowywał się w domu swoich rodziców.

    mgda_kuba_slub00047 mgda_kuba_slub00022

    Wesele Hotel Zamek Lubliniec – Warto?

    Po ceremonii w pięknych wnętrzach kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach udaliśmy się do Lublińca. Czekały tam na gości oryginalnie, choć bezpretensjonalnie ozdobione okrągłe stoły, a w  sporej wielkości namiocie witało już schłodzone prosecco i zapraszał jedyny w swoim rodzaju Coctail Cover Band. Nie dało się też nie zauważyć zielonych cudowności przygotowanych przez florystkę Edytę. Każdy szczegół przyciągał uwagę, a przecież żaden się nie narzucał. Całość prezentowała się fantastycznie!

    Ślub w kościele w Tarnowskich górach  Ślub w kościele w Tarnowskich górach

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec – Wesele pod namiotem ma swój niepowtarzalny klimat

    Chociaż sala bankietowa  w hotelu Lubliniec prezentowała się przepięknie, to dopiero parkiet taneczny pod namiotem naprawdę skradł nasze serca. Przepiękne okoliczności przyrody ułatwiły zadanie naszej florystce, a my nie omieszkaliśmy docenić cudownych warunków tworzenia fotografii niemalże w plenerze. W ciągu dnia światło wpadające przez okna nadawało dekoracjom bardzo rustykalnego, skromnego i przytulnego charakteru. Z kolei nocą, sznury lamp sprawiły, że namiot przemienił się w najbardziej romantyczną, mistyczną salę weselną, jaką można sobie wyobrazić. Blask świateł na parkiecie, tonącym w półmroku to prawdziwa gratka dla każdego fotografa, ale jednocześnie wyzwanie dla jego aparatu. Śmiało możemy stwierdzić jednak, że zarówno my, jak i sprzęt daliśmy razem radę, czego efektem są naprawdę intrygujące i niepowtarzalne zdjęcia. Fotografia to tylko chwila, ułamek sekundy, który potrafi powiedzieć wszystko lub nic. Czy patrząc na Magdę i Kubę, zamkniętych ze sobą w jednym kadrze, macie jakiekolwiek wątpliwości, co do szczerości ich uczucia? Założymy się, że nie!

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec  Wesele w Hotelu Zamek Lubliniechotel zamek lubliniec wesele ślub hotel zamek lubliniec wesele ślub

    Wesele w Hotelu Zamek Lubliniec – Wybrałeś juz fotografa na swój ślub? Kilka wskazówek.

    Zacznijmy od początku. Zakładam że etap poszukiwań w wyszukiwarce masz już za sobą i hasła typu: fotograf ślubny Lubliniec, fotografia ślubna Lubliniec wraz z wynikami jakie się pojawiają znasz na pamięć. Powiedzmy że zaczynasz od momentu gdy masz wybranych pięć stron fotografów ślubnych którzy swoimi fotografiami i sposobem wypowiadania się trafiają w twoje poczucie estetyki. Zacznij od portfolio. Najczęściej będzie to osobna zakładka na stronie www lub wpisy na blogu – tak jak na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie znajdziesz portfolio na stronie www którą przeglądasz to nic straconego, napisz maila z prośba o udostępnienie zdjęć z kilku ślubów. Jeżeli masz do czynienia z profesjonalistą to na pewno zasypie cię linkami do reportaży ślubnych. Tutaj jedna ważna uwaga. Większość fotografów zamieszcza w swoim portfolio bardzo okrojoną historię z danego ślubu. Jeśli rozejrzysz się po naszej stronie to z łatwością zauważysz że wszystkie ślubne historie zamykają się w około 70 fotografiach. To celowy zabieg – żeby nie zanudzić oglądającego. Dlatego warto poprosić każdego z wybranych przez ciebie fotografów o udostępnienie kilku pełnych reportaży ślubnych jakie otrzymały od nich państwo młodzi. W końcu wy też taką galerię otrzymacie!
    Po wstępnej selekcji przychodzi czas na spotkanie i rozmowę. To chyba najważniejszy element w trakcie wyboru fotografa. W przypadku spotkania z nami, zaprosimy ciebie lub was do naszej pracowni. Jest to przestrzeń w naszym domu gdzie obrabiamy zdjęcia i spotykamy się z naszymi parami. Tutaj możesz zobaczyć kilka zdjęć z początków jej istnienia: Karol & Aga – pracownia fotograficzna. Na wygodnych fotelach przy herbacie na spokojnie opowiemy o naszym stylu pracy, omówimy wszystkie niezbędne formalności i zaprezentujemy albumy i odbitki. Rozmowa z fotografem pozwoli ci też ocenić czy czujecie się ze sobą komfortowo – to jest klucz do udanych zdjęć ślubnych. Koniecznie zwróć uwagę jak fotograf opowiada o swojej pracy i jak odpowiada na wszystkie pytania które mu zadasz. Jeżeli zwyczajnie “jara się” każdym ślubem który fotografował to masz pewność że właśnie rozmawiasz z kimś dla kogo fotografia ślubna to największa pasja – i to jest kolejny klucz do udanych zdjęć ślubnych.
    Nie zrażaj się jeżeli fotograf zaproponuje spotkanie w kawiarni czy jakimś innym ciekawym miejscu. To też ma swoje uroki. Nie będę też ukrywał że coraz więce takich rozmów odbywamy za pomocą Skype. Taka rozmowa też się liczy 🙂

     

    Wesele w Hotelu zamek Lubliniec – Wynajęcie profesjonalnego fotografa jaki to koszt?


    Jedną z najważniejszych kwestii (dla ciebie pewnie równie ważną) jest cena jaką przyjdzie zapłacić za zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Trudno jednoznacznie powiedzieć ile będzie kosztował reportaż ślubny i mimo oferty wraz z cenami jakie zapewne otrzymasz na maila, koszt każdego reportażu jest trochę inny. W naszej ofercie znajdują się dwie opcje:
    – reportaż skrócony w którym towarzyszymy wam przez maksymalnie 8 godzin
    – reportaż pełny gdzie będziemy z wami około 12 godzin
    Opcje które proponujemy różnią się od siebie ilością zdjęć które otrzymacie, nakładem pracy i czasem jaki z wami spędzimy w dniu ślubu co przekłada się na większą lub mniejszą cenę ostateczną.
    Dodatkowo proponujemy sesję narzeczeńską, kilkugodzinną sesję plenerową, albumy i odbitki w dość nietypowej oprawie. Są to opcje dodatkowe które możecie w każdej chwili zarezerwować.
    Wybór oprawy w jakiej otrzymacie wasze zdjęcia warto przełożyć na czas kiedy będziecie już małżeństwem. Podczas organizacji ślubu czeka cię jakiś milion decyzji do podjęcia więc po co sobie dokładać.
    Wiem że to zabrzmi jak najbardziej wyświechtane hasło sprzedawcy garnków ale nie warto oszczędzać na fotografie ślubnym. Założę się że zależy ci na pamiątce na długie lata. Warto więc potraktować zatrudnienie profesjonalisty jako inwestycję w piękne wspomnienia a nie konieczność. Niższa cena – mimo dobrze wyglądających zdjęć na pierwszy rzut oka nie bierze się znikąd. Może to być brak zapasowych kopii materiału zdjęciowego a więc ryzyko że nigdy nie zobaczycie zdjęć z waszego ślubu, brak zapasowego aparatu podczas fotografowania – to samo ryzyko co przy braku kopii zapasowej, brak zarejestrowanej działalności – tutaj nie muszę mówić jakie to niesie za sobą konsekwencje i wiele wiele innych.
    Rozmowa o kosztach to chyba najbardziej krępująca część całego procesu zatrudniania fotografa na ślub i mam nadzieję że moje słowa traktujesz jak dobrą radę a nie naciąganie w stylu wspomnianego wcześniej sprzedawcy garnków.

     

     

    Szukasz Florystki, Dj’a czy Tortu weselnego? Koniecznie sprawdź poniższe linki!