GO BACK
    TO MENU

    Slow wedding – Odwagi!

    Jesteście odważni- przecież decyzja o zawarciu związku małżeńskiego wymaga nie lada odwagi. Jednak czy macie jej wystarczające zasoby, by Wasz ślub odbył się dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście? Czy macie swój pomysł na wesele? Czy bierzecie pod uwagę konieczność przekonania rodziców, że Wasza wizja uroczystości odbiega od ich wyobrażeń?
    Jeśli nie, podążajcie śladem wielu innych par, śladem tradycji i weselnych zwyczajów, inspirując się ich ciekawą interpretacją.
    Jeśli na te pytania reagujecie błyskiem w oku i odpowiadacie trzy razy “tak”, zacznijcie planować slow wedding…

    Slow wedding

    Slow wedding – o co własciwie chodzi?

    Slow wedding nie jest dla każdego. Mam nadzieję że poniższy artykuł pomoże ci przekonać się czy to twoja bajka. Slow wedding zdradza wyznawaną przez Was filozofię: widocznie cenicie sobie nade wszystko życie w zgodzie z własnymi przekonaniami. Wyżej stawiacie Wasze indywidualne upodobania niż obowiązujące trendy. Lubicie towarzystwo, szanujecie innych ludzi, ale niechętnie rezygnujecie dla nich z tego, na czym Wam zależy. Szkoda, żeby w tak ważnym momencie życia, kiedy zawieracie małżeństwo, odejść od tych zasad. Slow wedding pozwoli Wam zachować i zamanifestować Waszą indywidualność. Ten styl zakłada odejście od schematów- nie dla demonstracji buntu, ale dla zachowania wierności samym sobie, prowadzi do odnalezienia harmonii ze światem, zatrzymania się w jego biegu, zaznaczenia swojej w nim obecności. W dniu ślubu chcecie powiedzieć: halo, to MY, tacy jesteśmy, bądźcie dziś z nami, bo to NASZ niezwykle ważny dzień!

    Slow wedding – Przed Wami spełnienie kilku warunków.

    Wasza wizja ślubu i wesela jest efektem Waszych uzgodnień, akceptujecie ją oboje.
    Jesteście gotowi na mniej lub bardziej burzliwą dyskusję z bliskimi ( rodzice, dziadkowie, inni wpływowi krewni) co do stylu, miejsca i przebiegu uroczystości, zapraszanych gości, menu, muzyki i weselnych atrakcji. Musicie bardzo spokojnie, lecz stanowczo przekonać ich do własnych pomysłów. Może się sprawdzić delikatna presja w rodzaju: uważaliśmy Was za nowoczesnych, liczymy na Waszą otwartość, pokażmy razem ,jak potrafimy być oryginalni, reszta rodziny będzie Was podziwiać, może zazdrościć…?
    Przy całej spontaniczności koncepcji ślub i wesele muszą być rzetelnie przygotowane organizacyjnie. Chodzi o to, żeby nie zdawać się wyłącznie na “porywy serca”, nie stresować się sytuacjami niepotrzebnego chaosu. Warto zaplanować wszystko po swojemu, dać sobie w tym planie sporo swobody, jednak tego planu się trzymać. Chcecie, żeby goście pletli z Wami wianki na łące? Przygotujcie miejsce i potrzebne akcesoria. Wolicie zagrać z nimi w badmintona? Trzeba przewidzieć choćby improwizowane boisko i sprzęt.
    Jak możecie wyróżnić swój ślub i wesele Waszą indywidualnością?
    Otóż już na etapie ustalenia rodzaju ceremonii. Ślub cywilny i kościelny oddzielnie czy konkordatowy? A może ślub jednostronny lub humanistyczny? Do którego jesteście zdecydowanie przekonani?

    Slow wedding
    Slow wedding

    Dalej- przy wyborze miejsca. Ślub we wnętrzach czy w plenerze? Gdzie konkretnie? To musi być przestrzeń, w której będziecie się czuć komfortowo.

    Slow wedding Slow wedding Slow wedding

    Pora na wybór strojów zgodnych z poprzednimi decyzjami- niech będą utrzymane w wybranym stylu ceremonii. Nie jest powiedziane, że wybierając tradycyjną ceremonię nie możecie sobie pozwolić na zaznaczenie swojej oryginalności- przy zachowaniu ogólnych norm można przecież przemycić coś, co szczególnie Was charakteryzuje ( styl sukni czy garnituru, bukiet, wianek, buty, inne dodatki).
    Slow wedding

    Gdzie będziecie się bawić? Lokal czy plener? Elegancko czy na luzie? Niech będzie tak, jak lubicie.

    Przy jakiej muzyce? Takiej, którą uwielbiacie słuchać, przy której chętnie zatańczycie i porwiecie do tańca gości. Chyba że macie ochotę na żart i będziecie się świetnie bawić w konwencji odległej od Waszych codziennych upodobań.

    Slow wedding
    Slow wedding

    Przewidujecie jakieś atrakcje dla gości? Proszę bardzo- pod warunkiem, że i Wam się podobają, że chcecie się nimi podzielić.Tu macie pole do popisu- niełatwo odejść od weselnych konkursów, fajerwerków itp.Dajcie upust swojej fantazji!

    Co by tu przekąsić? W lokalu zawsze możecie wybrać jakiś wariant weselnego menu, ale przecież możecie zaproponować własne.Plener daje jeszcze więcej możliwości- od dowolnego cateringu do potraw przygotowanych na miejscu, mniej lub bardziej wykwintnych czy skomplikowanych. Niech to będzie coś, na co właśnie Wy macie ochotę!

    To Wasz dzień.Cieszcie się nim, sobą, a Wasza radość rozpromieni gości. Spełniając swoje marzenie o tym dniu będziecie w siódmym niebie, a szczęśliwi ludzie chętnie dzielą się swoim szczęściem.