Edzia, Hela i Zosia. 1

Edzia, Hela i Zosia.

Edzia, Hela i Zosia.

Miałam okazję fotografować malutką Helenkę jakieś 5 lat temu. W tym roku Hela została starszą siostrą malutkiej Zosi. A ich mama… ma mnóstwo fajnych pomysłów! Jeden z nich był taki, żeby zrobić tę sesję swojemu mężowi w prezencie. Niespodzianka z okazji ważnego święta. Trzy dziewczyny dla jednego faceta… Czy może być coś piękniejszego?

Sesje z niemowlakami to coś, co lubię najbardziej. Coraz częściej robię je sama, bez Karola. I dają mi coraz więcej satysfakcji. Są bardzo wymagające, czasochłonne i nigdy nie wiadomo jak zachowa się najmłodszy model. Na szczęście czasem niemowlakom towarzyszy starsze rodzeństwo. I wtedy z jednej strony jest więcej “roboty”, a z drugiej jest to, co lubię najmocniej. Improwizacja! Mam szkic, mam plan… ale sesja toczy się sama. Czasem trzeba się nieźle nagłówkować, czasem wystarczy psikus dla mamy, innym razem sesja dla ulubionego ludzika z lego. 

Najlepszym pomysłem na sesję z okazji narodzin nowego członka rodziny jest spotkanie w waszym rodzinnym domu. Tam Wy czujecie się swobodnie, jest wygodniej i nie ma problemu w nagłych sytuacjach alarmowych. A my? Dla nas dom z małymi dziećmi to nasza codzienność, to normalka, to coś, co znamy i… kochamy.
Witaj w domu! Sesja z niemowlakiem. 2

Witaj w domu! Sesja z niemowlakiem.

Witaj w domu! Sesja z niemowlakiem.

Rodzina jest dla nas wszystkim. To slogan z naszej strony internetowej. Bardzo się tego trzymamy od lat. Ale dopiero niedawno otwarcie o tym mówimy. Gdyby użyć piękniejszych słów, można powiedzieć: rodzina jest dla nas szalenie istotna. Czujemy się w niej spełnieni szczególnie od czasu kiedy zostaliśmy rodzicami. Gdyby zapytać dziecko o podanie definicji rodziny odpowiedziałoby pewnie: to mama, tata i dziecko. No właśnie – dziecko. To prawdziwe szczęście (o czym doskonale wiemy!). A jeśli w domu pojawia się kolejne maleństwo, i jeśli ktoś nas do takiego domu zaprasza, to wtedy dzieje się tak:

PS. Dominika i Jacek… Dziękujemy!


Magda, Kuba, Szymek i Konrad. Sesja rodzinna. 3

Magda, Kuba, Szymek i Konrad. Sesja rodzinna.

Magda, Kuba, Szymek i Konrad. Sesja rodzinna w Chorzowie.

Takie spotkanie marzyło nam się od dłuższego czasu… żeby móc opowiedzieć historię rodzinną od samego śniadania. Gdyby nie zaufanie Magdy i Kuby, nigdy nie mogłoby do tego dojść. Narodziny Konrada to była dla nas kolejna okazja do spotkania, ponieważ znamy Magdę i Kubę już od ich sesji narzeczeńskiej.

Czujemy się wyróżnieni, kiedy zapraszają nas do siebie, kiedy możemy im towarzyszyć w najważniejszych dla nich wydarzeniach. Nie wszystkie Wam pokażemy. Ale historię tego poranka nie sposób zachować tylko dla siebie.

Chcielibyśmy, żeby była dla Was zachętą, do takich właśnie spotkań z nami. Rodzinny spacer może być pretekstem do sesji zdjęciowej. Nie musi być sztywno i niezręcznie. Może być zwyczajnie i miło. Towarzystwo małych dzieci to dla nas środowisko naturalne. Niczym nie będziecie w stanie nas zniechęcić… A my? W zamian odwdzięczymy się zdjęciami…


Basia, Janusz, Karolek i Józio. Rodzinny spacer. 22

Basia, Janusz, Karolek i Józio. Rodzinny spacer.

Basia, Janusz, Karolek i Józio. Rodzinny spacer

To pierwszy wpis na tej stronie, przy którym nie będziemy używać wielu słów. Kiedy fotografujemy bliskie nam osoby to jest to najwyższy poziom przyjemności, łączenia pracy z pasją, radości, lekkiej tremy i luzu jednocześnie. Bardzo to (i ich ;)) kochamy.


Aga, Adaś i Janka. Sesja rodzinna. 46

Aga, Adaś i Janka. Sesja rodzinna.

Aga, Adaś i Janka. Sesja rodzinna

Mogłoby się wydawać, że kiedy robimy zdjęcia znajomym to jest dużo łatwiej. Nic bardziej mylnego… poprzeczka ustawiona jest jeszcze wyżej. Agę i Adasia nie tylko znamy, ale i bardzo lubimy. Rozmowom nigdy nie ma końca. Kiedy spotkaliśmy się na sesji “brzuszkowej”, wedzieliśmy już, że zobaczymy się na kolejnej, jak tylko Janka zawita na świecie. I tak powstała ta piękna historia.
No i właśnie. Tu pojawia się pytanie. Czy lepiej sesja ciążowa czy rodzinna? Odpowiedź jest prosta – obie! Na pierwszej skupiamy się na Was, na emocjach jakie towarzyszą wam w oczekiwaniu. Na drugiej – fotografujemy głównie powód waszego zmęczenia;) Oczywiście to taki żarcik matki, która ma tych powodów 3 sztuki, ledwo widzi na oczy, ale siedzi po nocach i pisze ten tekst.

Dla nas to jest piękne… te podkrążone oczy, chaos w mieszkaniu, litry kawy na ratunek i jedno (lub więcej) Maleństwo wokół którego nagle kręci się cały świat. Nie dziwi nas nieprzespana noc akurat przed sesją, sińce rodzeństwa nabyte kilka dni przed zdjęciami, ulewanie na śliczniutki kocyk przygotowany specjalnie na sesję czy inne nagłe wypadki. Tak to już jest z sesjami rodzinnymi – jak z dziećmi. Najlepiej nic nie planować. Przygotować w głowie szkic pomysłu, a potem poczuć się jak to dziecko – dobrze się bawić i zapomnieć o wszelkich ograniczeniach.

Każdą sesję, zanim się spotkamy, omawiamy z Wami. Nie ma jednej dobrej miejscówki, nie ma złotej zasady gdzie i kiedy najlepiej udać się na zdjęcia rodzinne. Bardzo często spotykamy się w waszych gniazdkach (bo wtedy czuć ciepło i to bezpieczeństwo). Ale nie mamy nic przeciwko szalonym pomysłom, wspólnym wypadom do miasta czy lasu. Ma być tak jak sobie tego życzycie, my możemy tylko coś podpowiedzieć.

Fotografowanie rodzin jest według nas jeszcze bardziej intymne niż fotografowanie ślubów. Nie musicie się z nami zgadzać… dla nas po prostu tak jest. Czujemy się po stokroć bardziej onieśmieleni, kiedy ktoś otwiera nam drzwi do swojego domu, przedstawia dzieci, zaprasza do spędzenia kilku chwil z nowonarodzonym dzieckiem. Pewnie dlatego, że dla nas jest to takie ważne, osobiste i cenne.


Franek, Kajtek i Florka w roli głównej. Sesja rodzinna. 47

Franek, Kajtek i Florka w roli głównej. Sesja rodzinna.

Franek, Kajtek i Florka w roli głównej. Sesja rodzinna.

Są takie domy, w których czujesz ciepło przez cały czas, bez względu na porę roku. Tak czujemy się zawsze w domu Magdy i Bartka.

Sesje rodzinne w znajomych domach to jeszcze większe wyzwanie. Z jednej strony dobrze się znamy, z drugiej, sytuacja jest zupełnie nowa. Najbardziej pomocne w takich spotkaniach są dzieci, one zachowują się naturalnie i po swojemu… A jeśli takich dzieci jest troje, w różnym wieku, to domyślacie się, że nie było nudy. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy uwiecznić ten moment, gdy w ich rodzinie pojawiła się Florka. Jeszcze bardziej cieszymy się, że możemy się tymi zdjęciami z wami podzielić.

Wydaje nam się, że dobrze znamy dynamikę życia rodzinnego z niemowlakiem, ale i tak sesje rodzinne to zawsze duży element zaskoczenia. Pisałam ostatnio (sesja rodzinna … tak bez okazji! ) jak bardzo to lubimy. Patrzymy na tę historię po paru miesiącach i odkrywamy coraz to nowsze “nasze ulubione zdjęcia”. A wam, które wpadło w oko?

 

sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografiasesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografiasesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografiasesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia sesja rodzinna katowice karol i aga fotografia


Sesja rodzinna... tak bez okazji! 48

Sesja rodzinna... tak bez okazji!

Zdjęcia rodzinne… tak po prostu… bez okazji!

Coraz częściej zdarza nam się fotografować rodziny. Bez żadnej okazji. Takie spotkanie nie musi przecież odbyć się pod pretekstem urodzin, chrzcin czy rocznicy. Można zwyczajnie wyjść na spacer w ulubione miejsce, a my zatrzymamy dla Was te chwile na dłużej. Powiem Wam coś jeszcze, sprawia nam to zawsze olbrzymią frajdę!
Tak było w przypadku sesji dla Kasi i Jarka, ich piątki dzieci i psa. Kiedy ma się tak wspaniałe trzy córki (Marysia, Zosia, Ania) i dwóch synów (Michał i Jan) to wiadomo, że zwykły spacer nie może być taki bardzo zwyczajny. Kasię i Jarka poznaliśmy już jakiś czas temu. Prowadzą w Rybniku cudowną (bo tam się cuda naprawdę zdarzają) przychodnię: “Centrum Naturalnie“. Od słowa do słowa, od spotkania do spotkania – szybko okazało się, że bardzo lubimy ze sobą rozmawiać. Tym bardziej doceniamy fakt, że poprosili właśnie nas o sesję rodzinną.

Dziś wspominamy tamten wypad do pobliskiego lasu i mamy nadzieję, że takich sielskich spotkań w tym roku będzie jeszcze więcej.


Karolina, Bartek i Zosia. Sesja rodzinna. 49

Karolina, Bartek i Zosia. Sesja rodzinna.

Karolina, Bartek i Zosia. Sesja rodzinna.

Do tej pory głównie zajmowaliśmy się fotografią ślubną. Bardzo kochamy dzieci, więc szybko okazało się, że sesje rodzinne sprawiają nam wiele frajdy. Na takie spotkania umawiamy się w Waszych domach lub jedziemy gdzieś na spacer. Chcemy uwiecznić te wspólne chwile w Waszych ulubionych zakątkach, w kuchni w której jecie obiady lub w parku do którego chętnie chodzicie. A może sesja rodzinna będzie wycieczką w nowe, nieznane miejsce? Wszystko zależy od Was. My możemy zapewnić Was, że będziecie mało skrępowani naszym towarzystwem i aparatami. Poniżej opowieść z wycieczki z Karoliną, Bartkiem, Zosią i … No właśnie! Jedno popołudnie, a jaka ważna pamiątka przed przyjściem na świat kolejnego członka rodziny. Po zrobieniu tej sesji wiedzieliśmy od razu: chcemy więcej!
las ligocka kuźnia rybnik fotograf rodzinny fotografia rodzinna rybnik tata z córką fotografia rodzinna rybnik sesja ciążowa Rybnik sesja ciążowa Rybnik fotografia rodzinna rybnik fotografia ciążowa Rybnik sesja ciążowa Rybnik fotografia rodzinna rybnik fotografia rodzinna rybnik las ligocka kuźnia rybnik fotografia dzieci rybnik fotografia dzieci rybnik sesja ciążowa Rybnik sesja ciążowa Rybnik fotograf rodzinny sesja rodzinna rybnik fotografia rodzinna rybnik fotografia dzieci rybnik fotografia rodzinna rybnik sesja rodzinna rybnik