Info

Fotograf ślubny Śląsk
Fotograf ślubny Śląsk

Reportaż ślubny, w naszym wyobrażeniu to nie zbiór przypadkowo zrobionych zdjęć a zgrabnie opowiedziana historia która pokaże kim jesteście i jakim darzycie się uczuciem. Umiejętne połączenie portretu, detalu i fotografii dokumentalnej które oddaje atmosferę całego dnia i stara się złapać w ramy tak metafizyczne uczucie jakim jest miłość.
Nie tak dawno mieliśmy okazję przekonać się, jak trudnym zadaniem jest organizacja własnego ślubu i jakie emocje towarzyszą naszym parom podczas przygotowań, ślubu i wesela. Gęsia skórka, łzy w oczach, uśmiechy, obecność wszystkich bliskich, rozmowy, tańce, toasty i czas, który z niewiadomych przyczyn przyspieszył. Momenty, które chcieliśmy zapamiętać na długo, niestety gdzieś uleciały. Wtedy dopiero dotarło do nas, jak ważna jest praca, którą wykonujemy.
Cenimy sobie naturalność, spontaniczność i różnorodność. Każdy reportaż ślubny fotografujemy w duecie i każdą historię układamy razem. Nieważne ilu będzie gości na Waszym ślubie – będziemy Wam towarzyszyć i dzielić się doświadczeniem zdobytym na wszystkich ślubach, które dotychczas fotografowaliśmy.Karol & Aga

OFERTA I CENNIK

Reportaż całodniowy

 • Cena za całodniowy reportaż ślubny (około 12h) wraz z krótką sesją portretową w dniu ślubu, pamiątkowymi zdjęciami z gośćmi i kilkugodzinnym plenerem innego dnia to 3500zł. Cena zawiera album wg. naszego projektu i pendrive w spersonalizowanym etui. Szczegółowe informacje chętnie prześlemy mailowo albo opowiemy przy dobrej kawie.

 

Oferta personalizowana

 • Jeżeli planujecie ślub w innej formie lub przewidujecie obecność fotografa tylko przez kilka godzin, chętnie usłyszymy o Waszych planach. Ceny personalizowanych ślubów zaczynają się od 2000zł
  Cena zawiera pendrive w spersonalizowanym etui. Albumy wyceniane są osobno. 

Dodatkowo

 • sesja plenerowa 900zł
 • sesja narzeczeńska 500zł
 • sesja rodzinna 500zł
 • dodatkowy album od 400zł
 • dodatkowy pendrive z pudełkiem 150zł

Rezerwacja terminu wiąże się z podpisaniem umowy oraz wpłatą zadatku w wysokości 500zł. Do ślubów oraz sesji realizowanych poza województwem śląskim doliczamy koszt dojazdu i noclegu.
Bardzo zależy nam na indywidualnym podejściu do każdego ślubu. Najwyższa jakość jest dla nas priorytetem. W związku z tym realizujemy maksymalnie 15 reportaży ślubnych rocznie.  

Oferujemy również sesje rodzinne, narzeczeńskie i plenerowe. Ceny zaczynają się od 500 zł. Szczegóły prześlemy po wypełnieniu formularza w zakładce “kontakt”. 

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. 

FAQ

 • Co zawiera cena za całodniowy reportaż ślubny? 
  Fotograf ślubny Śląsk
  Będziemy z Wami od przygotowań do oczepin (około 12h), w trakcie reportażu wykonamy zdjęcia portretowe, detale, zdjęcie grupowe, pamiątkowe fotografie z gośćmi (w mniejszych grupkach). Dodatkowo innego dnia zorganizujemy 2-3 godzinną sesję plenerową w wybranej przez Was lokalizacji. Efektem naszej pracy będzie nie mniej niż 400 zdjęć poddanych cyfrowej obróbce zapisanych na pendrive, personalizowane drewniane etui oraz album lub fotoksiążka którą zaprojektujemy z Waszą pomocą. 
 • Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?
  Zazwyczaj oddajemy zdjęcia w 40 dni roboczych od momentu wykonania sesji plenerowej. Zazwyczaj jednak zdjęcia trafiają do klientów około 2 – 3 tygodnie (od sesji plenerowej)
 • Z jakim wyprzedzeniem najlepiej zarezerwować termin ślubu?
  Im szybciej tym lepiej jednak nie wcześniej niż dwa lata przed datą ślubu. Czasami zdarza się że fotografujemy ślub z dnia na dzień. 
 • Powiedzcie coś więcej o Waszej pracy. 
  Większość reportaży ślubnych wykonujemy razem. Czasami zdarza się że jedno z nas pomaga tylko fotografować kluczowe momenty ceremonii, ale te kwestie omawiamy bardziej szczegółowo przed podpisaniem umowy. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych planów. Zazwyczaj wygląda to tak:
  Przygotowania – reportaż rozpoczynamy od sfotografowania detali – wcześniej poprosimy was o przygotowanie zaproszeń, biżuterii, muszki, bukietu, butonierki, butów. Kiedy poczujemy że wszyscy przyzwyczaili się do naszej obecności zaczynamy fotografować przygotowania. Podczas fotografowania przygotowań często się rozdzielamy – Aga zostaje z panną młodą, Karol z panem młodym. Po przygotowaniach przychodzi czas na first look. Jeżeli decydujecie się taki rodzaj pierwszego spotkania to chętnie Wam towarzyszymy. Następnie przechodzimy do błogosławieństwa. Błogosławieństwo przed ślubem to bardzo intymny moment i jeżeli sobie życzycie spędzić ten czas tylko z bliskimi my to respektujemy. Po błogosławieństwie przychodzi moment kiedy możemy wykonać kilka formalnych portretów – bardzo przydają się podczas projektowania albumu. Nie jest to jedna regułą, zdjęcia portretowe można również wykonać podczas przyjęcia. 
  Ceremonia – podczas fotografowania ceremonii rozdzielamy się. Jedno z nas jest zawsze blisko pary młodej a drugie fotografuje gości, detale i wszystkie znaczące drugoplanowe momenty. 
  Przyjęcie – w czasie przyjęcia podobnie jak podczas ceremonii jedno z nas bardziej koncentruje się na tym co robi para młoda a drugie skupia się na całym otoczeniu. Jeżeli nie wykonaliśmy zdjęć portretowych zaraz po przygotowaniach, porywamy was na około 30 minut. Wtedy mamy też czas na zorganizowanie miejsca do pamiątkowych zdjęć z gośćmi. Pracę kończymy zazwyczaj około północy. 
  Praca nad materiałem – pierwszy i chyba najważniejszy dla nas etap pracy nad reportażem ślubnym to wykonanie kopii zapasowych. Zdjęcia zostają zdeponowane w czterech niezależnych miejscach – lubimy mieć pewność że cały materiał jest bezpieczny. Następnie po zaimportowaniu wszystkich zdjęć do cyfrowej ciemni dokonujemy wstępnej selekcji. Po wstępnej selekcji przychodzi czas do na selekcję właściwą. Nad selekcją właściwą często pracujemy razem. Po korekcji koloru, wykadrowaniu i eksporcie miniaturki zdjęć trafiają do was. Wtedy zazwyczaj prosimy Was o wybranie kilkudziesięciu ujęć które uzupełnimy swoimi typami i zaczynamy pracę nad projektem albumu. Gotowy projekt przesyłamy Wam mailowo do akceptacji. Projekt albumu wysyłamy do druku. Prace introligatorskie trwają około 3 tygodnie. Gotowy album wraca do nas i po sprawdzeniu czy wszystko jest na swoim miejscu paczka z gotowymi materiałami trafia do nas. 
 • Czy możecie dojechać w każde miejsce?
  Oczywiście. Wszystkie śluby które fotografujemy poza województwem Śląskim wiążą się jednak z niewielkimi opłatami dodatkowymi za dojazd, które ustalamy indywidualnie. W niektórych przypadkach prosimy również o zapewnienie noclegu.
 • Czy przeszkadza Wam obecność kamerzysty?
  Obecność kamerzysty nam nie przeszkadza. Lubimy wyzwania.
 • Nie lubimy być fotografowani i czujemy się niefotogeniczni….
  Niestety, często na widok fotografa, który robi nam zdjęcie, wciągamy powietrze i robimy minę, która nie wygląda najlepiej. Możemy temu zaradzić. Żeby obyć się z naszą obecnością, przed każdym ślubem proponujemy dodatkową sesję narzeczeńską (jeżeli odległość na to pozwala i jest możliwość spotkania się). Podczas sesji narzeczeńskiej omawiamy kwestie “jak wypaść luźno przed obiektywem”, poznajemy się trochę lepiej i przygotowujemy Was na wszystkie możliwe sytuacje. Efektem takiego spotkania jest kilkanaście zdjęć, które świetnie komponują się z reportażem ślubnym, no i przede wszystkim Wasz komfort psychiczny podczas dnia ślubu. 
 • Co jeżeli coś się stanie i nie będziecie mogli sfotografować naszego ślubu?
  Zdajemy sobie sprawę z powagi zawodu, jaki wykonujemy. Zdrowy tryb życia to dla nas priorytet. Jeżeli jednak coś stanęłoby na przeszkodzie, to zapewniamy zastępstwo, które nie odstaje cenowo ani jakościowo. Współpracujemy tylko z dobrymi fotografami ślubnymi. 
 

Back to Top