GO BACK
    TO MENU

    Fotograf Ślubny Gliwice


    Powodów pewnie jest pewnie wiele ale ten o którym zaraz napiszę jest chyba najważniejszy.
    Wpisałeś w wyszukiwarkę Fotograf ślubny Gliwice albo Fotografia ślubna Gliwice i w gąszczu informacji natrafiłeś na ta stronę. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieje że z każdym kolejnym akapitem uda mi się zarazić cię tą radością. Zakładam że etap szukania czegokolwiek sensownego wpisując w Google hasła: Fotograf ślubny Gliwice, Fotografia ślubna Gliwice masz już za sobą. W poniższym tekście chciałbym ci opowiedzieć na co tak najbardziej trzeba zwrócić uwagę wybierając profesjonalnego fotografa ślubnego i jak nie dać się wpuścić w przysłowiowe maliny. Nie od dzisiaj wiadomo że punktem kulminacyjnym każdego związku dwojga ludzi jest ślub – zaplanowany w mniejszy lub większy sposób i wiadomo też że warto takie wydarzenie uwiecznić i odpowiednio oprawić. Wujek Tadeusz z aparatem i odbitki z “Empiku” mogą tutaj nie wystarczyć. Poniższy artykuł, oprócz delikatnej prezentacji naszych usług i portfolio ślubnego ma na celu podniesienie twojej świadomości i wiedzy – przecież nie zatrudnia się profesjonalnego fotografa codziennie prawda?
    Niektóre błędy stylistyczne i dziwne słowa wplecione w tekst mają na celu zwiększenie widoczności w wyszukiwarkach i pomoc w znalezieniu wartościowych treści wszystkim osobom które stoją przed takim samym dylematem jak ty. No! Skoro część oficjalną mamy już za sobą, zapraszamy do kontynuacji tego artykułu poniżej.

    Fotograf ślubny Gliwice

    Fotograf na ślub Gliwice

    Skoro ślub i przyjęcie mają odbyć się w Gliwicach to czy fotograf na ślub w Gliwicach musi być z Gliwic? Odpowiedź może cię zaskoczyć ale nie, nie musi. Każdy fotograf ślubny to inne podejście do klientów, inne kolory, widzenie światła i cienia, inna energia. Jeżeli nie odpowiada ci nikt kogo do tej pory znalazłeś albo po prostu wszyscy którzy jakoś przyciągnęli twoją uwagę nagle okazali się jakby tłoczeni z jednej matrycy nie wahaj się poszukać poza granicami swojego miasta. Przykładowo nasz wyjazdowy ślub – wyjazdowy znaczy poza województwem Śląskim to standardowy koszt reportażu plus nocleg o organizację którego prosimy parę młodą i ewentualne koszta dojazdu – czyli łącznie nic wielkiego. W przypadku ślubu i przyjęcia w Gliwicach wracamy na noc do domu. Fotografowaliśmy ślub Agaty i Michała z Jeleniej Górze, ślub Kasi i Adama w podkrakowskiej Dolinie Cedronu a nawet piękną ceremonię zaślubin Donny i Caio w resorcie Desa Seni na Bali w Indonezji.  Podsumowując, jeżeli znajdziesz fotografa który bardzo odpowiada twoim wymaganiom i obawiasz się odległości jaka was dzieli to nie wahaj się zapytać go o dodatkowe koszty jego pracy daleko od domu. Może się okazać że spokojnie zmieści się w zakładanym przez ciebie budżecie.

    Fotograf ślubny Gliwice

    Fotografia ślubna Gliwice – od czego zacząć poszukiwania.

    Zacznijmy od początku. Jak już wspomniałem wcześniej, domyślam się że etap poszukiwań w wyszukiwarce masz za sobą i hasła typu: fotograf ślubny Rybnik, fotografia ślubna Rybnik wraz z wynikami jakie się pojawiają znasz na pamięć. Powiedzmy że zaczynasz od momentu gdy masz wybranych pięć stron fotografów ślubnych którzy swoimi fotografiami i sposobem wypowiadania się trafiają w twoje poczucie estetyki. Zacznij od portfolio. Najczęściej będzie to osobna zakładka na stronie www lub wpisy na blogu – tak jak na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie znajdziesz portfolio na stronie www którą przeglądasz to nic straconego, napisz maila z prośba o udostępnienie zdjęć z kilku ślubów. Jeżeli masz do czynienia z profesjonalistą to na pewno zasypie cię linkami do reportaży ślubnych. Tutaj jedna ważna uwaga. Większość fotografów zamieszcza w swoim portfolio bardzo okrojoną historię z danego ślubu. Jeśli rozejrzysz się po naszej stronie to z łatwością zauważysz że wszystkie ślubne historie zamykają się w około 70 fotografiach. To celowy zabieg – żeby nie zanudzić oglądającego. Dlatego warto poprosić każdego z wybranych przez ciebie fotografów o udostępnienie kilku pełnych reportaży ślubnych jakie otrzymały od nich państwo młodzi. W końcu wy też taką galerię otrzymacie!
    Po wstępnej selekcji przychodzi czas na spotkanie i rozmowę. To chyba najważniejszy element w trakcie wyboru fotografa. W przypadku spotkania z nami, zaprosimy ciebie lub was do naszej pracowni. Jest to przestrzeń w naszym domu gdzie obrabiamy zdjęcia i spotykamy się z naszymi parami. Tutaj możesz zobaczyć kilka zdjęć z początków jej istnienia: Karol & Aga – pracownia fotograficzna. Na wygodnych fotelach przy herbacie na spokojnie opowiemy o naszym stylu pracy, omówimy wszystkie niezbędne formalności i zaprezentujemy albumy i odbitki. Rozmowa z fotografem pozwoli ci też ocenić czy czujecie się ze sobą komfortowo – to jest klucz do udanych zdjęć ślubnych. Koniecznie zwróć uwagę jak fotograf opowiada o swojej pracy i jak odpowiada na wszystkie pytania które mu zadasz. Jeżeli zwyczajnie “jara się” każdym ślubem który fotografował to masz pewność że właśnie rozmawiasz z kimś dla kogo fotografia ślubna to największa pasja – i to jest kolejny klucz do udanych zdjęć ślubnych.
    Nie zrażaj się jeżeli fotograf zaproponuje spotkanie w kawiarni czy jakimś innym ciekawym miejscu. To też ma swoje uroki. Nie będę też ukrywał że coraz więcej takich rozmów odbywamy za pomocą Skype. Taka rozmowa też się liczy 🙂

    Fotograf ślubny Gliwice

    Fotograf ślubny Gliwice – z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

    Jedną z najważniejszych kwestii (dla ciebie pewnie równie ważną) jest cena jaką przyjdzie zapłacić za zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Trudno jednoznacznie powiedzieć ile będzie kosztował reportaż ślubny i mimo oferty wraz z cenami jakie zapewne otrzymasz na maila, koszt każdego reportażu jest trochę inny. W naszej ofercie znajdują się dwie opcje:
    – reportaż skrócony w którym towarzyszymy wam przez maksymalnie 8 godzin
    – reportaż pełny gdzie będziemy z wami około 12 godzin
    Opcje które proponujemy różnią się od siebie ilością zdjęć które otrzymacie, nakładem pracy i czasem jaki z wami spędzimy w dniu ślubu co przekłada się na większą lub mniejszą cenę ostateczną.
    Dodatkowo proponujemy sesję narzeczeńską, kilkugodzinną sesję plenerową, albumy i odbitki w dość nietypowej oprawie. Są to opcje dodatkowe które możecie w każdej chwili zarezerwować.
    Wybór oprawy w jakiej otrzymacie wasze zdjęcia warto przełożyć na czas kiedy będziecie już małżeństwem. Podczas organizacji ślubu czeka cię jakiś milion decyzji do podjęcia więc po co sobie dokładać.
    Wiem że to zabrzmi jak najbardziej wyświechtane hasło sprzedawcy garnków ale nie warto oszczędzać na fotografie ślubnym. Założę się że zależy ci na pamiątce na długie lata. Warto więc potraktować zatrudnienie profesjonalisty jako inwestycję w piękne wspomnienia a nie konieczność. Niższa cena – mimo dobrze wyglądających zdjęć na pierwszy rzut oka nie bierze się znikąd. Może to być brak zapasowych kopii materiału zdjęciowego a więc ryzyko że nigdy nie zobaczycie zdjęć z waszego ślubu, brak zapasowego aparatu podczas fotografowania – to samo ryzyko co przy braku kopii zapasowej, brak zarejestrowanej działalności – tutaj nie muszę mówić jakie to niesie za sobą konsekwencje i wiele wiele innych.
    Rozmowa o kosztach to chyba najbardziej krępująca część całego procesu zatrudniania fotografa na ślub i mam nadzieję że moje słowa traktujesz jak dobrą radę a nie naciąganie w stylu wspomnianego wcześniej sprzedawcy garnków.

    Fotograf ślubny Gliwice

    Karol & Aga – Fotograf ślubny Gliwice


    Na sam koniec jeszcze jedna rada. Zatrudniając profesjonalnego fotografa na swój ślub pamiętaj że komunikacja, dobrze zakomunikowane twoje potrzeby, odpowiednia odpowiedź zwrotna i spisanie wszystkiego w formie przejrzystej umowy pozwolą uniknąć wielu nieporozumień.
    Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić cię do kontaktu z nami. Koniecznie zerknij też poniżej gdzie znajdziesz linki do ciekawych ludzi z branży ślubnej. Wśród zaufanych dostawców usług ślubnych znajdziesz: Florystkę, Operatora filmowego i DJ’a.

    Dziękujemy za uwagę. Karol & Aga – Fotograf ślubny Gliwice

    Fotograf ślubny Rybnik

    Kilka przydatnych adresów

    Florystyka ślubna na najwyższym poziomie:

    Natura – Art

    Video ślubne:

    Evil Eye Weddings

    Tego pana nie trzeba przedstawiać:

    DJ Artur Mazurek

    Parkiet się pali!

    DJ Matyjas

    Słodziutko!

    Cukiernia Witoszek

    Nie lubimy się ograniczać, szczególnie w sprawach związanych z fotografią ślubną – taka swoboda i brak ograniczeń przestrzennych to cecha którą może się cieszyć każdy fotograf ślubny. Lubimy pracować wszędzie ale ostatnio najwięcej pracujemy na Śląsku. Najwięcej jednak w takich miastach jak: Rybnik, Katowice, Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Chorzów, Bielsko Biała, Częstochowa, Sosnowiec, Tychy, Mysłowice, Szczyrk, Piekary Śląskie, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Bytom.

    ślub w plenerze

    Ślub w plenerze. 8 porad które sprawią że się zdecydujesz!

    Ślub w plenerze Jeśli planujecie ślub cywilny, ale zdecydowanie wolelibyście uniknąć sali w urzędzie, weźcie pod uwagę szereg możliwości ukrytych pod określeniem “ślub plenerowy”. Pierwsze skojarzen...
    zimne ognie na weselu

    Zimne ognie na weselu

    W ciepłym blasku - Zimne ognie na weseluPokazy fajerwerków wciąż bywają weselną atrakcją, chociaż wzbudzają wiele kontrowersji i niestety sporo kosztują. Jeśli jednak zależy Wam na ciekawych zdjęc...
    Wesele w parku śląskim

    Fotograf ślubny. Jak wybrać tego odpowiedniego?

    Fotograf ŚlubnySkoro ten tekst przykuł twoją uwagę to najprawdopodobniej stoisz przed jednym z najważniejszych wyborów w trakcie organizacji wymarzonego ślubu.  Jak zdążyłeś się pewnie przekonać,...