GO BACK
    TO MENU

    Fotograf Ślubny Częstochowa – słowem wstępu


    Cześć. Nie od dziś wiadomo że ślub to naturalna kolej rzeczy po narzeczeństwie i jedno z najważniejszych wydarzeń każdej pary która darzy się uczuciem. Często też dochodzi do sytuacji gdzie miesiące a czasem nawet lata przygotowań do tego jednego dnia niweczy stres. A stres jak wiadomo sprawia że nasz umysł, nasza pamięć wyprze ten dzień i wspomnienia o nim na korzyść innych mniej stresujących i przyjemnych chwil jakie warto zapamiętać. Wiem że brzmi to dość banalnie ale wiele naszych par po ślubie pisze do nas podziękowania bo” nic nie pamiętają” a reportaż który dla nich robiliśmy sprawił że magia dnia ślubu powróciła. W poniższym artykule chcemy się zastanowić czy zatrudnienie profesjonalnego fotografa ma sens, jakie kroki należy podjąć aby odpowiednio wybrać i jakie niesie to za sobą koszty.
    Jesteśmy Karol i Aga – Pan i Pani Fotograf – Fotograf ślubny Częstochowa i od ponad 10 lat zajmujemy się profesjonalną fotografią ślubną. Jak pewnie zdążyłeś się już przekonać wpisując w Google hasło: Fotograf ślubny Częstochowa czy Fotografia ślubna Częstochowa, ilość ofert jakie należy wziąć pod uwagę jest oszałamiająca. Chętnie podpowiemy na co zwrócić uwagę, jak nie dać się wpuścić w przysłowiowe maliny i co zrobić żeby cieszyć się świetnymi, ponadczasowymi zdjęciami przez długie lata. Zanim przejdziemy dalej chciałbym podkreślić że poniższy artykuł nie ma na celu TYLKO zaoferowania ci naszych usług. Bardzo zależy nam żeby świadomość par decydujących się na wynajęcie profesjonalnego fotografa ślubnego była na wysokim poziomie i jeżeli wybór nie padnie “na nas”, żeby naszym kolegom i koleżankom z branży łatwiej się z takimi parami pracowało. Niektóre błędy stylistyczne i dziwne słowa wplecione w tekst mają na celu zwiększenie widoczności w wyszukiwarkach i pomoc w znalezieniu wartościowych treści wszystkim osobom które stoją przed takim samym dylematem jak ty. No! Skoro część oficjalną mamy już za sobą, zapraszamy do kontynuacji tego artykułu poniżej.

    Fotograf ślubny Częstochowa

    Fotograf na ślub Częstochowa

    Skoro ślub i przyjęcie mają odbyć się w Częstochowie to czy fotograf na ślub musi być z Częstochowy? Odpowiedź może cię zaskoczyć ale nie, nie musi. Każdy fotograf ślubny to inne podejście do klientów, inne kolory, widzenie światła i cienia, inna energia. Jeżeli nie odpowiada ci nikt kogo do tej pory znalazłeś albo po prostu wszyscy którzy jakoś przyciągnęli twoją uwagę nagle okazali się jakby wytłoczeni z jednej matrycy nie wahaj się szukać poza granicami swojego miasta. Przykładowo nasz wyjazdowy ślub – wyjazdowy znaczy poza województwem Śląskim to standardowy koszt reportażu plus nocleg o organizację którego prosimy parę młodą i ewentualne koszta dojazdu – czyli łącznie nic wielkiego. Fotografowaliśmy ślub Agaty i Michała z Jeleniej Górze, ślub Kasi i Adama w podkrakowskiej Dolinie Cedronu a nawet piękną ceremonię zaślubin Donny i Caio w resorcie Desa Seni na Bali w Indonezji. Podsumowując, jeżeli znajdziesz fotografa który bardzo odpowiada twoim wymaganiom i obawiasz się odległości jaka was dzieli to nie wahaj się zapytać go o dodatkowe koszty jego pracy daleko od domu. Może się okazać że spokojnie zmieści się w zakładanym przez ciebie budżecie.

    Fotograf ślubny Częstochowa

    Fotografia ślubna Częstochowa – od czego zacząć poszukiwania.

    Jak już wspomniałem wcześniej, domyślam się że etap poszukiwań w wyszukiwarce masz za sobą i hasła typu: fotograf ślubny Rybnik, fotografia ślubna Rybnik wraz z wynikami jakie się pojawiają znasz na pamięć. Przejdźmy od razu do momentu gdy masz wypatrzonych pięć stron fotografów ślubnych którzy swoimi fotografiami i sposobem wypowiadania się i ogólną prezencją w sieci trafiają w twoje poczucie estetyki. Zacznij od portfolio. Najczęściej będzie to osobna zakładka na stronie www lub wpisy na blogu – tak jak na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie znajdziesz portfolio na stronie www którą przeglądasz to nic straconego, napisz maila z prośba o udostępnienie zdjęć z kilku ślubów. Jeżeli masz do czynienia z profesjonalistą to na pewno zasypie cię linkami do reportaży ślubnych. Tutaj jedna ważna uwaga. Większość fotografów zamieszcza w swoim portfolio bardzo okrojoną historię z danego ślubu. Jeśli rozejrzysz się po naszej stronie to z łatwością zauważysz że wszystkie ślubne historie zamykają się w około 70 różnych fotografiach. To celowy zabieg – żeby nie zanudzić oglądającego. Dlatego warto poprosić każdego z wybranych przez ciebie fotografów o udostępnienie kilku pełnych reportaży ślubnych jakie otrzymały od nich państwo młodzi. W końcu wy też taką galerię otrzymacie! Następnym drobnym szczegółem który komuś kto pierwszy raz zatrudnia profesjonalnego fotografa może umknąć to jakość portfolio. Oceń czy zdjęcia na stronie to fragmenty z różnych momentów takich jak ceremonia, przygotowania, portrety, interakcje gości, wieloplany, plener czyli cała historia dnia ślubu a nie tylko np. zdjęcia z pleneru. Może się okazać że dany fotograf robi piękne zdjęcia plenerowe a kompletnie nie odnajduje się w reportażu ślubnym gdzie warunki bywają dużo trudniejsze niż na sesji plenerowej. Wybór takiego fotografa może zafundować ci dużo niepotrzebnego stresu.

    Fotograf ślubny Częstochowa – pierwszy kontakt mailowy

    Najbardziej interesujący twórcy fotografii ślubnej wybrani. Przychodzi czas na pierwszy kontakt. Namiary na fotografa znajdziesz w menu w zakładce kontakt albo gdzieś na dole strony www. Pierwszy kontakt z fotografem zazwyczaj odbywa się na dwa sposoby. Albo znajdziesz adres mailowy i krótką notkę w jakiej formie możesz się kontaktować albo formularz z konkretnymi pytaniami jakie fotograf chciałby ci zadać żeby w nalepszy sposób odpowiedzieć na twoje pytanie. Nie ograniczaj się, podaj datę ślubu, miejsce ceremonii, przyjęcia, szacowaną liczbę gości i opowiedz w kilku zdaniach o sobie i waszych planach. Nic tak nie frustruje jak lakoniczne pytanie: po ile zdjęcia na ślub 2 czerwca? To akurat dość śmieszny przykład ale nie zdajesz sobie sprawy ilu osobom sprawia trudność nawiązanie kontaktu mailowego w cywilizowany sposób.

    Fotograf ślubny Częstochowa – spotkanie z fotografem

    Po wstępnej selekcji przychodzi czas na spotkanie i rozmowę. To chyba najważniejszy element w trakcie wyboru fotografa. W przypadku spotkania z nami, zaprosimy ciebie lub was do naszej pracowni. Jest to przestrzeń w naszym domu gdzie obrabiamy zdjęcia i spotykamy się z naszymi parami. Tutaj możesz zobaczyć kilka zdjęć z początków jej istnienia: Karol & Aga – pracownia fotograficzna. Na wygodnych fotelach przy herbacie na spokojnie opowiemy o naszym stylu pracy, omówimy wszystkie niezbędne formalności i zaprezentujemy albumy i odbitki. Rozmowa z fotografem pozwoli ci też ocenić czy czujecie się ze sobą komfortowo – to jest klucz do udanych zdjęć ślubnych. Koniecznie zwróć uwagę jak fotograf opowiada o swojej pracy i jak odpowiada na wszystkie pytania które mu zadasz. Jeżeli zwyczajnie “jara się” każdym ślubem który fotografował to masz pewność że właśnie rozmawiasz z kimś dla kogo fotografia ślubna to największa pasja – i to jest kolejny klucz do udanych zdjęć ślubnych.
    Nie zrażaj się jeżeli fotograf proponuje spotkanie w kawiarni czy jakimś innym ciekawym miejscu. To też ma swoje uroki. Nie będę też ukrywał że coraz więcej takich rozmów odbywamy za pomocą Skype. Taka rozmowa też się liczy 🙂

    Fotograf ślubny Częstochowa

    Fotograf ślubny Częstochowa – z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

    Jedną z najważniejszych kwestii (dla ciebie pewnie równie ważną) jest cena jaką przyjdzie zapłacić za zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Trudno jednoznacznie powiedzieć ile będzie kosztował reportaż ślubny i mimo oferty wraz z cenami jakie zapewne otrzymasz na maila, koszt każdego reportażu jest trochę inny. W naszej ofercie znajdują się dwie opcje:
    – reportaż skrócony w którym towarzyszymy wam przez maksymalnie 8 godzin
    – reportaż pełny gdzie będziemy z wami około 12 godzin
    Opcje które proponujemy różnią się od siebie ilością zdjęć które otrzymacie, nakładem pracy i czasem jaki z wami spędzimy w dniu ślubu co przekłada się na większą lub mniejszą cenę ostateczną.
    Dodatkowo proponujemy sesję narzeczeńską, kilkugodzinną sesję plenerową, albumy i odbitki w dość nietypowej oprawie. Są to opcje dodatkowe które możecie w każdej chwili zarezerwować.
    Wybór oprawy w jakiej otrzymacie wasze zdjęcia warto przełożyć na czas kiedy będziecie już małżeństwem. Podczas organizacji ślubu czeka cię jakiś milion decyzji do podjęcia więc po co sobie dokładać.
    Wiem że to zabrzmi jak najbardziej wyświechtane hasło sprzedawcy garnków ale nie warto oszczędzać na fotografie ślubnym. Założę się że zależy ci na pamiątce na długie lata. Warto więc potraktować zatrudnienie profesjonalisty jako inwestycję w piękne wspomnienia a nie konieczność. Niższa cena – mimo dobrze wyglądających zdjęć na pierwszy rzut oka nie bierze się znikąd. Może to być brak zapasowych kopii materiału zdjęciowego a więc ryzyko że nigdy nie zobaczycie zdjęć z waszego ślubu, brak zapasowego aparatu podczas fotografowania – to samo ryzyko co przy braku kopii zapasowej, brak zarejestrowanej działalności – tutaj nie muszę mówić jakie to niesie za sobą konsekwencje i wiele wiele innych.
    Rozmowa o kosztach to chyba najbardziej krępująca część całego procesu zatrudniania fotografa na ślub i mam nadzieję że moje słowa traktujesz jak dobrą radę a nie naciąganie w stylu wspomnianego wcześniej sprzedawcy garnków.

    Fotograf ślubny Częstochowa

    Karol & Aga – Fotograf ślubny Częstochowa


    Na sam koniec jeszcze jedna rada. Zatrudniając profesjonalnego fotografa na swój ślub pamiętaj że komunikacja, dobrze zakomunikowane twoje potrzeby, odpowiednia odpowiedź zwrotna i spisanie wszystkiego w formie przejrzystej umowy pozwolą uniknąć wielu nieporozumień.
    Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić cię do kontaktu z nami. Koniecznie zerknij też poniżej gdzie znajdziesz linki do ciekawych ludzi z branży ślubnej. Wśród zaufanych dostawców usług ślubnych znajdziesz: Florystkę, Operatora filmowego i DJ’a.

    Dziękujemy za uwagę. Karol & Aga – Fotograf ślubny Częstochowa

    Fotograf ślubny Częstochowa

    Kilka przydatnych adresów

    Florystyka ślubna na najwyższym poziomie:

    Natura – Art

    Video ślubne:

    Evil Eye Weddings

    Tego pana nie trzeba przedstawiać:

    DJ Artur Mazurek

    Parkiet się pali!

    DJ Matyjas

    Słodziutko!

    Cukiernia Witoszek

    Nie lubimy się ograniczać, szczególnie w sprawach związanych z fotografią ślubną – taka swoboda i brak ograniczeń przestrzennych to cecha którą może się cieszyć każdy fotograf ślubny. Lubimy pracować wszędzie ale ostatnio najwięcej pracujemy na Śląsku. Najwięcej jednak w takich miastach jak: Rybnik, Katowice, Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Chorzów, Bielsko Biała, Częstochowa, Sosnowiec, Tychy, Mysłowice, Szczyrk, Piekary Śląskie, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Bytom.

    ślub w plenerze

    Ślub w plenerze. 8 porad które sprawią że się zdecydujesz!

    Ślub w plenerze Jeśli planujecie ślub cywilny, ale zdecydowanie wolelibyście uniknąć sali w urzędzie, weźcie pod uwagę szereg możliwości ukrytych pod określeniem “ślub plenerowy”. Pierwsze skojarzen...
    zimne ognie na weselu

    Zimne ognie na weselu

    W ciepłym blasku - Zimne ognie na weseluPokazy fajerwerków wciąż bywają weselną atrakcją, chociaż wzbudzają wiele kontrowersji i niestety sporo kosztują. Jeśli jednak zależy Wam na ciekawych zdjęc...
    Wesele w parku śląskim

    Fotograf ślubny. Jak wybrać tego odpowiedniego?

    Fotograf ŚlubnySkoro ten tekst przykuł twoją uwagę to najprawdopodobniej stoisz przed jednym z najważniejszych wyborów w trakcie organizacji wymarzonego ślubu.  Jak zdążyłeś się pewnie przekonać,...